Nawigacja

Wirtualna Aplikacja IPN

W dniu 26 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki - Przystanek Historia odbędzie się prezentacja pierwszego wirtualnego projektu IPN
pt. „Mapa Miejsc Pamięci Narodowej”.
Jest to aplikacja multimedialna będąca efektem prac zespołu historyków, archeologów grafików i programistów, której celem jest prezentacja przestrzenna dorobku Biura Poszukiwań i Identyfikacji oraz podążanie śladami zbrodni w niedostępne do niedawna warszawskie miejsca kaźni. W pierwszej odsłonie aplikacja będzie umożliwiała poznanie historii prac poszukiwawczych na „Łączce” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Za pomocą nowoczesnej grafiki użytkownik będzie mógł cofnąć się w czasie do lat czterdziestych i pięćdziesiątych i zobaczyć jak wówczas wyglądała Łączka. Będzie mógł podążyć śladem specjalistów IPN pracujących na Łączce w latach 2012-2017 w poszukiwaniu grobów naszych bohaterów i zobaczyć miejsca, w których ich odnaleziono. Niewątpliwą atrakcją aplikacji będzie możliwość odbycia wirtualnego spaceru po Łączce na przestrzeni poszczególnych lat.
Projekt w kolejnych etapach będzie rozbudowywany o miejsca będące symbolem komunistycznego terroru na mapie Warszawy: byłego Aresztu Śledczego przy ul. Rakowieckiej, Aresztu NKWD i WUBP przy ul. Strzeleckiej, czy miejsc więziennych pochówków na Cmentarzu Brudzieńskim i na Służewie przy ul. Wałbrzyskiej.
W prezentacji projektu Mapa Miejsc Pamięci Narodowej udział wezmą: zastępca prezesa IPN dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, Dyrektor Biura Informatyki dr Rafał Leśkiewicz oraz zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji mec. Anna Szeląg.

Instrukcja obsługi aplikacji „Mapa miejsc Pamięci Narodowej”

Aby prawidłowo obsługiwać aplikację przeglądarka musi obsługiwać dwie najważniejsze technologie tj. ECMAScript 5 (lub wyższa) oraz WebGL. Poniżej lista różnych przeglądarek w ich minimalnych wersjach:
Chrome - 49, Firefox - 57, IE - 11, Opera - 15, Safari - 11, iOS - 10.2, Edge - 16, Chrome (for Android) - 64, UC Browser (for Android) - 11.8, Samsung Internet - 4

 

do góry