Nawigacja

Ruszyła 5 edycja projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

15 listopada uczniowie i nauczyciele ze szkół z Mazowsza wzięli udział w inauguracji V edycji projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Początek projektu miał miejsce w Izbie Pamięci przy ul. Strzeleckiej 8 w Warszawie, będącej dawną siedzibą NKWD. Młodzież wysłuchała prelekcji poświęconej problematyce poszukiwań szczątków ofiar reżimów totalitarnych, odwiedziła pobliskie miejsca pamięci narodowej, a także zwiedziła historyczne cele dawnego aresztu NKWD, na których ścianach zachowały się inskrypcje – napisy wyryte przez więźniów.

Na kolejnych spotkaniach w ramach projektu grupy będą się spotykać z archeologami, antropologami, archiwistami i historykami, poznając zarówno miejsca poszukiwań, jak i tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie nakręcenie dwuminutowej etiudy filmowej, będącej refleksją nad tematyką projektu. Uroczysty finał odbędzie się w Warszawie w czerwcu 2022 r.

Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

O projekcie: http://poszukiwania.ipn.gov.pl/bbp/aktualnosci/18836,Laczka-i-inne-miejsca-poszukiwan-zgloszenia-do-projektu.html

Kamila Sachnowska/IPN
16.11.2021

 

do góry