Nawigacja

Spotkanie inauguracyjne projektu edukacyjnego "Łączka"

W środę 11 października 2017 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki odbyło się inauguracyjne spotkanie projektu edukacyjnego „Łączka” i inne miejsca poszukiwań. Uczestnicy – uczniowie szkół z Warszawy i woj. mazowieckiego wraz z nauczycielami – wysłuchali prelekcji prof. Krzysztofa Szwagrzyka o programie poszukiwawczym IPN i obejrzeli film dokumentalny Polska szuka bohaterów w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego. Na zakończenie odebrali „pakiety startowe” z zadaniem do wykonania na następne spotkanie, które odbędzie się w listopadzie.

 

Na projekt składa się sześć comiesięcznych spotkań prezentujących misję Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN oraz rolę różnych dziedzin nauki w poszukiwaniach nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych. Finał – prezentacja osiągnięć uczestników – odbędzie się w kwietniu 2018 r. w Pałacu Prezydenckim.

Projekt powstał we współpracy Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. J. Kurtyki oraz Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. 

do góry